Pedikűr:
Az embernek a lába viseli a legnagyobb terhelést, ezért legalább annyira kell ápolni és gondozni, mint a test többi részét. A testsúly növekedése vagy egy terhesség a lábat hamar megbetegíti. Lábunk elsődleges funkciója a mozgás, a súly és az egyensúly megtartása. Az évek alatt deformálodik a láb, a rosszul választott, nem elég kényelmes cipőknek köszönhetően (állandó nyomásnak, dörzsölésnek van kitéve), illetve, hogy a lábunk nem a megfelelő három ponton támaszkodik. Így alakul ki a bőrkeményedés - a harántboltozat süllyedése miatt - és egyéb deformitás (kalapácsujj, tyúkszem, bütyök).Mivel a túlságosan megvastagodott részek idővel nagy fájdalmat okozhatnak a lábápolást ha csak tehetjük, legjobb szakemberre bízni. Nagyon gyakori a köröm benövés, az az állapot, mikor a köröm belenő a környező szövetekbe. Rossz cipő, helytelen körömvágási, hibák hozhatják létre.
Lábunkat rendszeresen ápolnunk kell, hogy megőrizze bársonyos puhaságát, frissességét valamint, hogy az öregedési folyamatokat késleltessük. . Ez hozzátartozik a mindennapi higiéniához, tisztálkodáshoz. Akinek nagyon gyorsan termelődik vissza a bőrkeményedése és száraz típusú a bőre ajánlott havonta meglátogatni a pedikűröst. A pedikűrös egy illatos lábáztatás után eltávolítja a bőrkeményedéseket, tisztítja és rövidíti formálja a körmöket majd bőrtípusnak megfelelően ápolja puhítja a bőrt.
Száraz bőr esetén javasolt a lábradír, lábpakolás és a megfelelő krém használata.
Számtalan köröm- rendellenesség, körömfertőzés, gombás betegség jelentkezhet a körmökön. Ezeket komolyan kell venni. Sok esetben csak orvosi kezeléssel lehet megszüntetni ezeket. És nem utolsó sorban nagyon fontos a visszafertőződés elkerülése. És ami legalább ennyire fontos, a kezelést ha elkezdtük, végig kell csinálni. A félbehagyott kezelés következtében rosszabb helyzetet idézünk elő, mintha el sem kezdjük a munkát.
A lábunk visz el minket mindenhova, és sokszor túl is van terhelve, foglalkozunk vele gyakrabban.
|